“Yarım Asırlık Birikim”

50 yılı aşan sanayi birikimimiz ile 2007 yılında Türkiye’nin İlk Özel Yük Vagonu Üreticisi olarak yola çıktık. Şu an bulunduğumuz noktada dünyanın önde gelen lojistik ve demiryolu firmaları için uluslararası standartlarda, farklı tiplerde yük vagonları üretiyoruz.

Tarihçemiz

VA-KO; Ulusal ve Uluslararası Demiryolu sektöründe yük vagonları imalatı yapmak üzere, 50 yılı aşan sanayi birikimi ve vagon imalat tecrübesi ile mühendisliğin bir araya gelmesi sonucunda kurulmuş Türkiye’de özel sektör olarak ilk firmadır.

Amacımız; Sektörde Uluslararası normlarda değişen teknolojilere uyumlu üretim yapan, sürekli daha ileri ve yüksek teknoloji kullanarak, Ulusal ve Uluslararası Demiryolu dünyasının vagon taleplerini karşılamaktır.

Ankara’da Beypazarı ve Temelli bölgesinde kapalı 10.000m2 ve açık 25.000m2 olan toplam 35.0000m2 üzerinde iki fabrikamızda imalat yapılmaktadır.

VA-KO Vagon,imalat altyapısını oluşturan tüm makine ve ekipman parkı son teknoloji ile donatılmış olup, yenilikçi ve emniyetli tasarım politikasıyla ortaya çıkardığı ürünlerle yerli ve yabancı müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır.

Son yıllarda yapılan kapsamlı yatırımlar sonucunda VA-KO Vagon tarafından üretilen yük vagonları ve bojiler en yüksek teknik ve niteliksel gereklilikleri karşılamaktadır.

Ayrıca VA-KO, kendi yapısında bulunan tasarım ve geliştirme departmanı, her müşteri için en uygun çözümleri sunmakta olup, bunun yanında özel tip vagon, farklı boji türleri ve buna benzer diğer demiryolu komponentlerinin geliştirilmesini de müşterilerine önermektedir.

Mühendislik, proje yönetimi,AR-GE, kalite kontrol, pazarlama, tedarik ve müşteri ilişkileri idari yapının ana gövdesini oluşturmaktadır.

Şirketimiz tarafından imalatı yapılan her türlü vagon ve parçalarının 2 yıllık garantileri olup, bakım onarım ve revizyonları ister mahallinde, istenilirse fabrika sahamızda yapılmaktadır.

İmalatını yaptığımız her türlü ürünün değişen yedek parçaları tarafından 5 yıl süreyle karşılanmaktadır.

Amacımız, demiryolu araçları ve bojileri geliştirmede yeni trend çözümler sunmaktır. Sonuç olarak, demiryolu taşımacılığı alanında karmaşık bir portföy sağlamada sektörün liderleri arasındayız.

VAKO Vagon uzman kadrosu yalnızca TSI, UIC ve EN standartlarına uygun değil, aynı zamanda GOST ve AAR standartlarına uygun çözümler önerebilmektedir.

Sürekli daha ileri ve yüksek teknolojilerle sektöre ulusal ve uluslararası alanda değer katmak için çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Sürekli gelişen teknolojik altyapısı ve yetkin çalışanları ile dünyadaki zorlu demiryolu projelerinin aranan çözüm ortağı olmak.

Misyonumuz

Müşterilerine yüksek kalitede ve uzun yıllar sorunsuz hizmet verecek, en düşük toplam maliyete sahip demiryolu araçlarını, öne çıkan mühendislik birikimi ile istenen takvimde üretmek.

Kalite Yönetimi

Sertifikalarımız

• ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi,
• OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi,
• ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi,
• EN 15085-2 Demiryolu Araçları ve Bileşenlerinin Kaynağı Sertifikası,

EN 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi,
• ECM Bakım Yönetimi Sistem Sertifikası,
• Vagon ve Bojiler için TSI Tip İnceleme ve Kalite Yönetim Sistemi Onay Sertifikası.

60 FT. SGNS

60 FT. SGNS(S) DISC BRAKE

90 FT. SGGMRS

DİSK FRENLİ BOJİ

HB BOJİ / DİSK FRENLİ

HB BOJİ / KLASİK FRENLİ

HB BOJİ / KOMPAKT FRENLİ (CFCB)

HB BOJİ / KOMPAKT FRENLİ (IBB10)

HB BOJİ / MARS H BOJİ

Türkiye’nin İlk Özel Yük Vagonu Üreticisi

Bize Ulaşın!