KURUMSAL

HAKKIMIZDA

 
VA-KO;  Ulusal ve Uluslararası Demiryolu sektöründe yük vagonları imalatı yapmak üzere, 50 yılı aşan sanayi birikimi ve vagon imalat tecrübesi ile mühendisliğin bir araya gelmesi sonucunda kurulmuş Türkiye’de özel sektör olarak ilk firmadır.
 Amacımız; Sektörde Uluslararası normlarda değişen teknolojilere uyumlu üretim yapan, sürekli daha ileri ve yüksek teknoloji kullanarak, Ulusal ve Uluslararası Demiryolu dünyasının vagon taleplerini karşılamaktır.
Ankara’da Beypazarı ve Temelli bölgesinde kapalı 10.000 m2 ve açık 25.000 m2 olan toplam 35.0000 m2 üzerinde iki fabrikamızda imalat yapılmaktadır.
VA-KO Vagon, imalat altyapısını oluşturan tüm makine ve ekipman parkı son teknoloji ile donatılmış olup, yenilikçi ve emniyetli tasarım politikasıyla ortaya çıkardığı ürünlerle yerli ve yabancı müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır.
Son yıllarda yapılan kapsamlı yatırımlar sonucunda VA-KO Vagon tarafından üretilen yük vagonları ve bojiler en yüksek teknik ve niteliksel gereklilikleri karşılamaktadır.
Ayrıca VA-KO, kendi yapısında bulunan tasarım ve geliştirme departmanı, her müşteri için en uygun çözümleri sunmakta olup, bunun yanında özel tip vagon, farklı boji türleri ve buna benzer diğer demiryolu komponentlerinin geliştirilmesini de müşterilerine önermektedir.